
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 102526
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03196
Ext.Price$0.03196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03196 | $0.03196 |
| 10 | $0.01598 | $0.15980 |
| 50 | $0.01229 | $0.61450 |
| 100 | $0.01097 | $1.09700 |
| 500 | $0.00980 | $4.90000 |
| 1000 | $0.00886 | $8.86000 |
| 3000 | $0.00801 | $24.03000 |
| 5000 | $0.00725 | $36.25000 |
| 10000 | $0.00686 | $68.60000 |
| 30000 | $0.00649 | $194.70000 |
| 50000 | $0.00614 | $307.00000 |
